Šiaudų skydai

Šiaudų skydai – tai produktas, leidžiantis maksimaliai išnaudoti šiaudų privalumus ir sumažinti trūkumus.

„Ecococon“ šiaudų dėjimo į skydą technologija yra unikali, neturinti analogų pasaulyje. Tokių skydų namai turi visas teigiamas šiaudinių namų savybes bei jas papildo neįtikėtinu statybos greičiu, paprasta apsauga nuo lietaus statybų aikštelėje ir garantuota tolygia šilumine izoliacija kiekviename namo kampelyje.

Šiaudinis namas turi daugybę privalumų, kuriais negali pasigirti kitos statybos technologijos.  

Tai sertifikuotas statybos produktas (CE ženkliukas ir PH ženkliukas)

Daugybė užsienyje atliktų bandymų įrodė, kad kokybiški šiaudų gaminiai savo techninėmis charakteristikomis nenusileidžia jokiai tradicinei statybai, o net gi  ją pranoksta.

„Ecococon“ skydai yra dvigubo karkaso gaminiai. Šiaudinių skydų gamyboje naudojami tik iki 15 % drėgmės turintys šiaudai. Presuojant šiaudus į skydą, išlaikomas 100–120 kg/m3 suspaudimo laipsnis, išsaugoma daugiakryptė šiaudų struktūra, užtikrinanti geresnę šiaudų skydo šiluminę varžą.

„Ecococon“ skydai tinkuojami specialiais natūraliais „Ecococon“ molio tinkais.

Ypatingas šių skydų privalumas yra jų montavimo greitis statybų aikštelėje. Pagal pasiruošimo lygį maždaug 100 m2 sienos plotą keturi žmonės gali sumontuoti per 1–2 dienas. Dėl ypatingos konstrukcijos skydus galima jungti nenaudojant jokių specialių mechanizmų ar įrankių, užtenka vien suktuvo. Skydai nėra labai sunkūs (jų svoris siekia nuo 20 iki 200 kg), todėl juos galima kelti rankomis arba nedideliais keltuvais, todėl nereikia galingų kranų ir sunkiasvorės technikos. Montuojant „Ecococon“ skydus išvengiama šalčio tiltų susidarymo, nes jungiant skydus jų šiaudinės kraštinės suglaudžiamos.

Taip pasiekiamas ypatingas konstrukcijos sandarumas.

Iš „Ecococon“ skydų galima statyti vieno ar kelių aukštų namus. „Ecococon“ skydai yra laikančioji pastato konstrukcija. Šie skydai atitinka visus atsparumo, gniuždymo, degumo ir ilgaamžiškumo reikalavimus. Skydai gaminami ir komplektuojami parengus objekto/ namo skydų projektą.